Časové vymezení a rozsah poskytované péče

Následná péče na LDN je poskytována 24 hodin denně. V pracovní době je zajišťována nelékařským zdravotním personálem jednotlivých stanic a lékaři LDN. V mimopracovní době tj. od 15.30 hod. – 7.00 hod. (všední den) a od 7.00 hod. – 7.00 hod. následujícího dne (sobota, neděle, svátky) je péče zajišťována kvalifikovaným lékařem v příslužbě a kvalifikovaným nelékařským personálem včetně sestry zajišťující péči bez odborného dohledu.

Lůžkové zařízení Nemocnice následné péče Moravská Třebová je zařízení následné péče zaměřené na specializovanou problematiku oboru gerontologie a geriatrie, včetně léčby chronických ran.

Poskytuje následnou péči všem stabilizovaným dlouhodobě nemocným pacientům s interním, chirurgickým, onkologickým, neurologickým onemocněním a pacientům v terminálním stádiu chronických onemocnění.

Charakteristika pacientů

Na oddělení LDN jsou přijímáni pacienti bez územního omezení. Dle obsazení lůžek jsou přijímáni pacienti po předchozí konzultaci kompetentních lékařů s primářem LDN, kteří jsou indikovaní k následné péči

Spektrum pacientů indikovaných k příjmu na lůžka LDN

• pacienti ve stavu pokročilé aterosklerosy,